A fizika mindenkié rendezvény

Lezajlott az országszerte, s iskolánkban is megrendezésre kerülő rendezvény, a Fizika mindenki. Ezen belül a Fény napja rendezvényhez kapcsolódóan közvilágítási Tungsram-Schreder lámpatesteken végeztünk méréseket, melyeket diákjaink  lendületesen, pontosan végeztek. A munka közben készített fotókból teszünk közzé egy kis csokrot a  Galériában. A diákok által készített, a közvilágítás előtervezésével, optimalizálásával, költségmegtakarítás számításával készült jegyzőkönyveket a szervező ELFT-nak, ill. a KFKI Energiatudományi Kutatóközpontjának megküldtük a megvilágítás-mérések táblázataival, a spektroszkópok színképeiről készült számos fotóval együtt.

Az országos rendezvényt szervezők megköszönték és megdicsérték tanulóink értékes munkáját, 3 fődíjként egy rendkívül értékes, világszinten is egyedülálló munkát : Simonyi Károly – A fizika kultúrtörténete c. könyvet kaptunk. Ezen túl minden, a mérésben részt vett diákunk könyvjutalmat kapott (kozmológiával, a fizika eredetével, modern fizikával kapcsolatos munkákat).

A rendezvény hivatalos honlapján más iskolák között a Leövey összefoglalója is olvasható.

Az mérésekről készült részletes cikk  itt található.